Amazon – instruktaż

W ramach ułatwienia dla nieznających angielskiego, lub też niezaznajomionych z Amazonem, przygotowałam instruktaż krok po kroku jak założyć na Amazonie konto, kupować książki i używać kindle na PCta (bo ja nie mam osobnego urządzenia). Amazon to świetna sprawa, więc pewnie nie pożałujecie założenia konta;) Od razu mówię, że część printscreenów jest z amazon.co.uk, ale pola wyglądają tak samo, nie ma to więc znaczenia.

1) Wejść na http://amazon.com (i żaden inny, chyba że mieszkacie w którymś z krajów w których Amazon na oddział). Na górze strony z prawej znajduje się ciemnoszare pole „Hello! Sign in. Your account”. Należy najechać na nie kursorem i w rozwiniętym w ten sposób menu, kliknąć „New Customer? Start Here!”

2) Pojawia się okno logowania [Sign In].  Dwa pola służące do wpisywania danych służą do logowania się, gdy macie już konto. By założyć nowe, należy wpisać swój adres w polu „My e-mail address” i zaznaczyć kropkę przy polu „No, I am a new customer” (jestem nowym klientem) i wcisnąć button „Sign in using our secure server”.
Później, gdy będziecie mieli już konto, logujemy się, wpisując tu email podany przy rejestracji w pierwszym polu tekstowym i zaznaczając kółeczko przy „Yes, I have a password” (Tak, mam już hasło) i wpisując tam swoje hasło.

3)Tu należy wpisać swoje imię i nazwisko (prawdziwe!), mail i hasło, oba po dwa razy. Zakładamy konto wciskając button na dole.

4) Witaj na Amazonie!

5) By odszukać interesującą nas książkę, lub autora, wpisujemy w polu Search frazę, której szukamy i wciskamy „Go”. Ja wpisuję autorkę, którą ostatnio znalazłam przypadkiem.

6) Odszukujemy w liście wyników interesujący nas tytuł i wchodzimy w niego.

7) By kupić książkę w formacie Kindle (oznaczoną jako kindle edition przy tytule, jak widać tu), należy kliknąć „buy with 1-click”. Warto zwrócić uwagę na ramkę pokazującą jak duża jest różnica w cenie pomiędzy Kindlem a paperback  (tradycyjną książką).Przyda się na przyszłość;) I tak, ta książka jest o romansie między ludźmi-kaczkami. Możecie mnie pozwać XD

8) Na tej stronie, możecie pobrać darmową aplikację do czytania Kindle. Zaznaczyłam wersję na PCta, ale jest też opcja na ipada, iphona lub telefony z systemem Android (jeśli przez nie kupujecie).

9) Ściągamy Kindla. instaluje się on praktycznie sam.


10) Rejestrujemy Kindle wpisując tu email, hasło z Amazona i kilkając „Register.

11)Kindle jest już zarejestrowany. Cofamy się do strony głównej książki którą chcemy kupić i ponownie wciskamy :”buy with 1-click”. Pokazuje się strona, która pyta nas, gdzie ma zostać dostarczony produkt. W tym przypadku Kindle na peceta użytkownika Domenico. Zwykle nic nie trzeba tu ruszać. Wciskamy „Continue”.

12) Tu wpisujemy „adres dostawy”

Full Name: imię i nazwisko (prawdziwe)
Adress line 1 i 2 są na wasz adres, linijka 2 jest opcjonalna, jeśli was adres tego wymaga.
Town/City: miasto
County (na Amazon Com State): Wpiszcie wasze województwo. To wymagane pole.
Postcode (albo ZIP): kod pocztowy
Country: kraj
Phone number: numer telefonu. Wpiszcie przed nim 0048(kod polski) lub kraju w którym mieszkacie.

13) Opcje zapłaty. VetChan mówi, że przy darmowych ebookach, nie trzeba tego kroku przechodzić, ale podaje na wszelki wypadek. Amazon przyjmuje wszytkie rodzaje kart kredytowych, debetowych oraz pre-paid czyli takich na które mamy już wpłaconą konkretną sumę pieniędzy. Ja używam zwykłej karty z konta Inteligo. W polu po lewej wybieramy typ naszej karty, dalej jej numer, imię i nazwisko na karcie (bez polskich znaków, czyli np. zamiast „Magda Świt” wpisujemy „Magda Swit”) i jej data ważności. Klikamy Continue.

14) Wpisujemy adres bilingu naszej karty (na jaki adres jest ona zarejestrowana. Możemy  użyć poprzedniego adresu, jeśli jest taki sam (button use this address), lub podać inne dane (może być tak, że strona będzie tego od nas wymagać).

Full name: imię i nazwisko
Address line 1/2: adres ulicowo-pocztowy
City: miasto
State/Province/Region: wpiszcie województwo
ZIP: kod pocztowy. Jeśli nie wchodzi myślnik, wpiszcie bez.
Country: kraj
Phone number: znów telefon.


15) Książka jest kupiona i czeka w Kindlu!

16) Patrzymy do Kindla i jest tam kupiona książka! Klikamy ją dwa razy i otwiera się gotowa do czytania;D

I to cała filozofia. Prawda, że proste?;D

This entry was posted in Uncategorized by Agnes Merikan. Bookmark the permalink.

About Agnes Merikan

Studentka psychologii z zacięciem seksuologicznym, fanka kiczowatego glamouru, kawy, greaserów, lat 50tych oraz koloru fioletowego;) W wolnych chwilach zajmuje się czytaniem monografii, dwoma psami oraz pisaniem opowiadań;)

10 thoughts on “Amazon – instruktaż

  1. Ma ktoś może dostęp do starych opowiadań takich jak American High?
    Błagam o pomoc i z góry dzięki <3

  2. VetChan nie ‚Vet-chan’ bardzo bym prosiła. W moim przypadku ‚chan’ nie jest sufiksem personifikujacym (tudzież przyrostkiem, jak kto woli). VetChan stanowi całość i nie zmienia się w zależności kto do mnie mówi. Moi japońscy studenci używali VetChan-sensei ;]

  3. Dzięki, Vet-chan, dodałam tę informację w wpisie:)

  4. Przy darmowych ebookach „zakup” kończy się na punkcie 12 – podaniu miejsca dostawy. Czyli nawet jeśli nie macie kart kredytowych, debetowych czy paypala, możecie „zakupić” darmowy kindle ebook na Amazonie. Rejestracja nic nie kosztuje, a mają niezły wybór pozycji w różnych językach (większość jednak po angielsku). A teraz jeszcze nasz ulubiony duet zaczyna tam publikować :]

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s